2017-02-02|Umieszczone w: |przez: Małgorzata Kącka

W dniach 31 stycznia i 1 lutego uczniowie naszej szkoły: Michał Nużka  kl. 1b, Dawid Popiołek, Adam Szczerba z kl. 2c, Kamil Fahmi Amin, Patryk Madura, Bartek Rejewski z kl. 2f i Łukasz Jaremek z kl. 3f wraz z opiekunką panią M. Kącką wzięli udział w warsztatach z modelowania w trójwymiarze oraz drukowania w 3D. Warsztaty odbywały się American Corner Lublin.

Warsztaty prowadził pan Robert Wciseł, który wprowadził uczestników w ogólne podstawy modelowania 3D w środowisku komputerowym. Uczniowie poznali historię technologii 3D, poznali środowisko pracy aplikacji Thinkercad. Mieli możliwość stworzenia modelu breloka z własnym motywem graficznym. Po zaprojektowaniu weryfikowali przygotowane modele w programie Slicer Cura pod kątem przydatności do druku 3D.

Obserwowali pracę drukarki 3D, spod której wychodziły zaprojektowane modele.

Niektórym tak spodobała się praca, że przygotowali więcej projektów. Prace Michała Nużki można zobaczyć  TUTAJ