2016-04-24|Umieszczone w: |przez: ZetKa

Promowanie zdrowego trybu życia i komunikacji rowerowej wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, których zachęcamy do codziennej aktywności fizycznej, to główny cel kampanii „Rowerowy Maj”.

Zasady kampanii są bardzo proste, a zabawa trwa przez cały miesiąc – od 4 do 31 maja. Każdy uczeń, który przyjedzie do szkoły na rowerze, deskorolce, hulajnodze lub na rolkach otrzymuje dwie naklejki. Jedną z nich przykleja do swojego rowerowego dzienniczka, a drugą na klasowy plakat "Rowerowego Maja". Gwarantuje to dobrą zabawę i zdrową rywalizację, a na zakończenie kampanii atrakcyjne nagrody. Zasady kampanii oparte są na pozytywnej rywalizacji szkolnej oraz międzyszkolnej pomiędzy uczniami. W trakcie kampanii wyłoniona zostanie:

1. najbardziej „rowerowa” szkoła,
  2. najbardziej „rowerowa” klasa w danej szkole,
  3. najbardziej „rowerowy” uczeń.
Najbardziej rowerowa szkoła w Lublinie otrzyma w tym roku zadaszony parking rowerowy. Najlepsze klasy, w każdej ze szkół – otrzymają grupowe wejściówki do centrów nauki lub rozrywki, ufundowane przez partnerów kampanii, a najbardziej aktywni uczniowie nagrody niespodzianki – akcesoria rowerowe. Każdy uczeń, który choć raz przyjedzie w trakcie kampanii rowerem do szkoły – otrzyma drobny upominek.
Prezydent Lublina ufundował też nagrodę specjalną w postaci wycieczki do miasta partnerskiego Munster w Niemczech dla kilku uczniów wraz z opiekunami. Szczegóły znajdziecie Państwo w załączonym regulaminie kampanii i konkursu.
Gwarantując dobrą zabawę zadbaliśmy też o aspekt edukacyjny. Dzięki specjalnie opracowanym broszurom, zarówno uczniowie, jak i rodzice dowiedzą się jak najlepiej przygotować się do bezpiecznej jazdy na rowerze, a tym samym do uczestnictwa w kampanii. Aktywny udział uczniów w kampanii pozwoli na zmniejszenie ilości pojazdów na ulicach Lublina, obniżenie poziomu hałasu, emisji spalin oraz poprawi poczucie bezpieczeństwa najmłodszych w rejonie szkół.
W tym roku "Rowerowy Maj" jest organizowany w 9 miastach, m.in Gdańsk, Warszawa, Wrocław, Lublin i Zamość. W Lublinie kampania odbędzie się po raz pierwszy w 30 szkołach podstawowych i gimnazjach.
Zapraszamy również do wzięcia udziału w konkursie wiedzy „Wszystko o Munster” zgłoszenia przyjmuje p. Marta Karykowska do 12 maja  (konkurs odbędzie się po 16 maja).
Całość kampanii jest elementem miejskich obchodów 25-lecia partnerstwa miast Lublin i Munster i z tej okazji nagrody zwycięzcom zostaną wręczone podczas uroczystości 4 czerwca.
Bliższych informacji udziela p. Marta Karykowska